Aktualności

image

11 Listopada 2022

Zespół Izby Przemysłowo-Handlowej Ukrainy wziął udział w polsko-ukraińskim forum biznesowym w ramach Kongresu 590

img

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, forum polsko-ukraińskie, debaty o bezpieczeństwie Polski i Trójmorza oraz wsparcie dla Ukrainy – to tylko niektóre z atrakcji jesiennej edycji „Kongresu 590 "wydarzenie, które odbyło się w Rzeszowie pod hasłem "Łączymy wszystkich".

Kongres 590 od kilku lat wpisał się w pejzaż najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce. VII edycja tej niezwykle wartościowej inicjatywy zgromadziła, podobnie jak w latach ubiegłych, grono wybitnych przedstawicieli biznesu, znanych firm analitycznych, uczelni wyższych, środków masowego przekazu, a także polityków i osób publicznych – zaznaczył premier RP Mateusz Morawiecki . „Tegoroczny Kongres odbywa się pod hasłem „Łączymy wszystkich”. Trudno o trafniejszą diagnozę sytuacji, w jakiej znalazł się nasz region po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. „Inicjatywa Trójmorza” znajduje się obecnie w samym centrum przemian geopolitycznych zachodzących w Europie. Wyjątkowe miejsce w tym procesie zajmuje Polska, która stała się najważniejszym kierunkiem ucieczki mieszkańców zagrożonych wojną miast i wsi. Przez wiele miesięcy był też niezastąpionym ogniwem w łańcuchu pomocy humanitarnej i wojskowej napływającej na Ukrainę z całego świata” – dodał.

Wraz z potężnym zespołem Izby Przemysłowo-Handlowej Ukrainy na czele z Prezesem Izby Przemysłowo-Handlowej Giennadijem Czyżykowem, Wiceprezesem Izby Gospodarczej Walerijem Korolem, Dyrektorem Departamentu Współpracy Międzynarodowej Izby Handlu Ukrainy Anna Lyubima, oficjalny przedstawiciel Izby Gospodarczej Ukrainy w Polsce Anna Vinnychenko wzięła udział w polsko-ukraińskim forum biznesowym w ramach Kongresu 590 - potężnego corocznego wydarzenia w życiu gospodarczym Polski. Mieliśmy zaszczyt okazać szacunek Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie, który jest prawdziwym Przyjacielem Ukrainy.

Informacji i kontaktów jest bardzo dużo.

Co ciekawe, szanowani polscy eksperci wysoko oceniają aktywność ukraińskich firm, także tych, które rozpoczęły działalność po relokacji: cechy biznesowe i standardy biznesowe tkwiące w Ukraińcach pozwoliły niektórym przedsiębiorstwom konkurować na polskim rynku w ciągu kilku miesięcy.

z powrotem
img
image

Informacja zwrotna

Zadzwonić

Dlatego też, jeśli przedstawiciele biznesu są zainteresowani współpracą handlowo-gospodarczą w formacie Ukraina – Polska/UE, proponujemy wypełnienie ankiety-formularza znajdującej  i podanie szczegółowych informacji o towarach lub usługach na które istnieje zapotrzebowanie lub oferta. Otrzymując określone informacje, będziemy w stanie udzielić szybkiej informacji zwrotnej dotyczącej potencjalnych interesariuszy, ponieważ najważniejsze dla każdego biznesu jest nawiązanie kontaktów i wybór wiarygodnego partnera, z którym współpraca pomoże osiągnąć pożądane rezultaty.